–11-ը հունիսի, 2017 Արեւմտեան Հայաստանի Հանրապետության պետական կառույցների նկատմամբ դավադրության վերջին փուլը
–փորձել տապալել Արեւմտեան Հայաստանի հանրապետության իշխանությունը, որի ռազմական ուժերը ներկայումս գործում են դեյր-Զորում
Արեւմտեան Հայաստանի Ազգային Ժողովի Պատգամաւոր Արմենակ Հարմանտայեան
Փակագիծերը բաց է թիւ Ա-1:
Արեւմտեան Հայաստանի Ազգային Ժողովի Պատգամաւորական Գրասենեակի Հարմանտայեան Արմենակի Պատասխան Հաղորդագրութիւնը:
1:- Արեւմտեան Հայաստանի Ազգային Ժողովի / Խորհրդարանի / 11 Յունիս 2017-ի 5-րդ նստաշրջանի ընթացքին, ՕՐԷՆՔԻ սահմաններու մէջ Պատգամաւորները մեծամասնութեամբ յաջողեցան կատարել իրէնց պարտականութիւնը եւ չենթարկուեցաւ ձեր /Արմենակ Աբրահամեանի/ Միապետական միտումներուն,
Պէտք է ըսէիք հեղաշրջեցին զիս, իմ միապետական միտումներուն համար պատճեցին, որը իրականութիւնն է:
2:- Արեւմտեան Հայաստանի Ազգային Ժողովի / Խորհրդարանի / 11 Յունիս 2017-ի 5-րդ նստաշրջանի ընթացքին, ՕՐԷՆՔԻ սահմաններու մէջ Պատգամաւորները մեծամասնութեամբ յաջողեցան՝ պաշտպանել ԱՀԱԺ-ի մշտական յանձնաժողովներու եւ պատգամաւորներու մի քանի տարուայ աշխատանքը իւրացնելու ձեր փորձերը:
3:- Արեւմտեան Հայաստանի Ազգային Ժողովի / Խորհրդարանի / 11 Յունիս 2017-ի 5-րդ նստաշրջանի ընթացքին, ՕՐԷՆՔԻ սահմաններու մէջ Պատգամաւորները մեծամասնութեամբ յաջողեցան՝ պաշտպանել եւ ոչ ըսել ԱՀԱԺ-ի աշխատանքները վերջին վեց ամիսներու խեղաթիւրելու ձեր փորցերուն,
4:- Արեւմտեան Հայաստանի Ազգային Ժողովի / Խորհրդարանի / Պատգամաւորներու, մշտական յանձնախումբերու աշխատանքը, /Սահմանադրութիւն պատրաստելու/ իր լրումին չի հասած, մասնագէտները չի սերտած, հաւաքական ժողովուրդային ընթերցանութիւն չեղած, միտք չի առուած, եւ հանրաքուէ չեղած, ձեր կողմէ 13 Մարտ 2017-ի միակողնանի Սահմանադրութեան հրապարակումը Խեղաթիւրուած ցեւով,
4:-1- Արեւմտեան Հայաստանի Ազգային Ժողովի / Խորհրդարանի / 11 Յունիս 2017-ի 5-րդ նստաշրջանի ընթացքին, ՕՐԷՆՔԻ սահմաններու մէջ Պատգամաւորները մեծամասնութեամբ յաջողեցան՝ պաշտպանել՝
Պաշտպանեցին հիմնական սահմանադրութիւնը եւ աշխատանքները:
Պաշտպանեցին իրենք զիրենք, Արմենակ Աբրահամեանի ոտնձգութիւններէն:
++++++++++
Նախկին Նախագահը յայտարարութիւն կը տարածէ, Արեւմտեան Հայաստանի ժողովուրդը, Արեւմտեան Հայաստանի Հանրապետութեան պաշտպանութեան ներգոյ է:
Եթէ դուք օրէնքի սահմաններու մէջ չի կրցաք պատգամաւորներու պաշտպանել, ուր մնաց ժողովուրդ պաշտպանելը: